pinterest My title page contents

mně

přečtěte si můj příběh

jsem kristy a 

pomáhám lidem rozmluvit se španělsky.

Jako malá jsem poslouchala španělské písničky a koukala se na mexické telenovely v původním znění.  Pamatuji si, že jsem tehdy neměla žádné učebnice na španělštinu a ani jsem neměla možnost navštěvovat jazykový kurz, ale jednoduše jsem si ho díky jeho melodii zamilovala. Teprve na gymnáziu jsem měla tu možnost se ho začít učit naplno. Krajská kola konverzační soutěže ve španělštině mi pomohla získat sebedůvěru a já věděla, že se chci po maturitě věnovat pouze tomuto jazyku.

Nakonec jsem si k tomu přidala i angličtinu a vznikla skvělá kombinace: bakalářský obor na specializaci v pedagogice s angličtinou a španělštinou. No jo, jenže k tomu, aby člověk doopravdy zažil i kulturu toho jazyka, je potřeba, aby vycestoval do zahraničí. A uskutečnilo se to. Můj první pobyt ve Španělsku byl v roce 2012, kdy jsem na Filozofické fakultě v Granadě studovala jeden semestr španělskou filologii.

Hodně času mi zabírala angličtina (za kterou jsem teď opravdu ráda, že jsem vystudovala  🙂 ), a tak jsem se po dokončení bakaláře přihlásila na navazující magisterské studium Španělské filologie v Olomouci.

Pouze studium jazyka mi nestačil, a proto jsem v létě 2015 odjela pracovat do jazykové školy v centru Barcelony jako marketingová asistentka. Hodnotím to jako nejlepší, co jsem mohla udělat. Obrovská zkušenost a skvělí noví kamarádi, to se jen tak nezapomene.  Navíc jsem se rozmluvila i v angličtině a po návratu do Čech mě oslovilo pár studentů, kteří se chtěli naučit španělsky nebo být si jistější při mluvení v angličtině.

A proto vznikla myšlenka založit si web a facebookovou stránku a pomoct ostatním se rozmluvit, ať už ve španělštině nebo v angličtině.

Pracovních zkušeností není nikdy dost, a proto jsem jela na dva měsíce do Las Palmas na Kanárských ostrovech pracovat do vzdělávací agentury, kde jsem vytvářela online jazykové kurzy a sestavovala praktičtější jazykovou metodologii. 

Prozradím vám něco navíc o mně. Pocházím ze Srbska a v Čechách žiju od 15, jsem ukecaná a velká optimistka, ráda poznávám nové lidi, mluvím česky, srbsky, anglicky a samozřejmě španělsky :), miluji dlouhé procházky a cestování, nejraději mám bílé polosladké víno a caffè latte.

„Nestačí jen něco vědět, je třeba to i využít, nestačí něco chtít, je třeba to i vykonat.“ Goethe

Sledujte mě na sociálních sítích

Třebechovice pod Orebem

info@mluvspanelsky.cz

+ 420 775 106 929

4 + 6 =