Jak jste na tom s porozuměním poslechů ve španělštině?

V tomto článku najdete video s poslechem a diktátem pro pokročilejší začátečníky. Pokud se vás to týká, video vám pomůže.

Poslechněte si audio celkem 3x.

Proč 3x?

1) Poprvé pouze poslouchejte s snažte se zachytit klíčová slovíčka, která umíte, abyste pochopili o čem ten poslech je.

2) Na podruhé čtu každou větu 2x, abyste si mohli zapsat, co slyšíte a nic vám neuniklo. Takový diktát na trénování psaní. 🙂 Zcela dobrovolný úkol.

3) Na potřetí uvidíte napsaný text, který přečtu v normální rychlosti. Všímejte si intonaci a tónu hlasu.

Po zhlédnutí udělejte krátká cvičení, kde si ověříte, že jste dobře porozuměli textu.

Todos los días, me despierto temprano por la mañana.Siempre me gusta empezar el día con una taza de café caliente. Después, me cepillo los dientes y me visto para ir a clase. Durante la semana, estudio español dos veces por semana. A menudo practico conversaciones con mis amigos para mejorar mi pronunciación. Pocas veces tengo dificultades con la gramática, pero nunca me rindo. Siempre trato de aprender algo nuevo en cada lección. Después de las clases, a menudo voy al gimnasio para mantenerme en forma. Dos veces al mes, hago una excursión a la montaña para disfrutar de la naturaleza. Siempre me relaja estar al aire libre. Por la noche, cocino la cena. Siempre me gusta probar platos nuevos de diferentes culturas. Pocas veces como comida rápida porque prefiero una alimentación saludable. Antes de dormir, siempre leo un libro. Así es mi vida diaria. Siempre trato de aprovechar al máximo cada momento y nunca dejo de aprender y mejorar en mi estudio del español.

Každý den se ráno brzy probouzím. Vždycky rád/a začínám den s horkým šálkem kávy. Potom si čistím zuby a oblékám se na cestu do školy. Během týdne studuji španělštinu dvakrát týdně. Často si procvičuji konverzace s přáteli, abych zlepšil/a svoji výslovnost. Málokdy mám problémy s gramatikou, ale nikdy se nevzdávám. Vždy se snažím se naučit něco nového v každé lekci. Po výuce jdu často do posilovny, abych se udržel/a ve formě. Dvakrát měsíčně podniknu výlet do hor, abych si užil/a přírody. Vždycky mě uklidňuje být venku na čerstvém vzduchu. Večer vařím večeři. Vždy rád/a ochutnávám nové pokrmy z různých kultur. Málokdy jím rychlé občerstvení, protože upřednostňuji zdravou stravu. Před spaním vždy čtu nějakou knihu. Takto vypadá můj každodenní život. Vždy se snažím využít každou chvíli a nikdy se nepřestávám učit a zlepšovat své znalosti španělštiny.

Tento poslech je součástí samostudijního kurzu pro (věčné) začátečníky.

Kurz, do kterého se můžete přidat dnes a začít se učit ihned.

Interaktivní a zábavný kurz, který vás bude bavit.

Jsem Kristy, lektorka španělštiny, která se narodila v Srbsku a díky mexickým telenovelám se zamilovala do španělštiny. A ta láska trvá dodnes. Vystudovala jsem angličtinu a španělštinu se zaměřením na vzdělání na Technické univerzitě v Liberci a následně španělskou filologii v Olomouci. Zkušenosti jsem získala na studijním pobytu v Granadě, pracovní stáži v jazykové škole v Barceloně a v Las Palmas. Své studenty motivuji, aby se zbavili strachu z mluvení a radovali se z vlastních pokroků a úspěchů.

Váš košík