Pojďte se naučit základní vánoční slovíčka ve španělštině. Jak jinak než pomocí emojis, které dnes každý zná. Zahrajte si hru a vyzkoušejte, zda se vám podaří přetáhnout slovíčka ke správnému obrázku. Pod hrou najdete vysvětlení v češtině.

Jak vám to šlo? Podívejte se na překlad slovíček do češtiny.

árbol de Navidad vánoční stromek chimenea krb
Papá Noel Papá Noel villancicos koledy
regalo dárek trineo sáňky
muñeco de nieve sněhulák reno sob
campana zvon calcetines ponožky
luces navideñas vánoční osvětlení casa dům
estrella hvězda galleta sušenka
vela svíčka leche mléko
copo de nieve, nieve sněhová vločka, sníh cena de Nochebuena štědrovečerní večeře

Ať nezůstanete jen u jednotlivých slovíček, vyzkoušejte si je v textu. Přetáhněte slovíčka podle obrázků v textu.

Tato slovíčka jsou opravdu základní a po pár opakování si je rychle zapamatujete. 

Ná závěr jsem pro vás připravila i adventní kalendář. Ten se ale nebude týkat vánočních zvyků ve španělsky mluvících zemí, ale obsahuje krátké texty s nenáročnými úkoly, které dokážete jednodušše splnit a přitom si procvičíte porozumění textu ve španělštině.

Které okénko si dnes otevřete?

Set vánočních aktivit 

Pro lektory španělštiny jsem vytvořila velký soubor vánočních aktivit, který obsahuje i to nejdůležitější z vánočních zvyků ve Španělsku. Celý soubor v PDF najdete v e-shopu spolu s návodem, jak hrát jednotlivé hry se studenty.

Jsem Kristy, lektorka španělštiny, která se narodila v Srbsku a díky mexickým telenovelám se zamilovala do španělštiny. A ta láska trvá dodnes. Vystudovala jsem angličtinu a španělštinu se zaměřením na vzdělání na Technické univerzitě v Liberci a následně španělskou filologii v Olomouci. Zkušenosti jsem získala na studijním pobytu v Granadě, pracovní stáži v jazykové škole v Barceloně a v Las Palmas. Své studenty motivuji, aby se zbavili strachu z mluvení a radovali se z vlastních pokroků a úspěchů.

Váš košík