Můj druhý týden v Las Palmas

2.7-9.7.2017

V neděli jsem měla neskutečný příliv energie. Nevím, kde se to ve mně vzalo. 😊 Ráno jsem odučila studentku a poté uvařila, navštívila muzeum Kryštofa Kolumba, katedrálu, zaplavala si v oceánu, opalovala a večer stihla se sejít s mladým českým párem, který zde přijel na dovolenou. Byl to dobře využitý den!

V pondělí jsem měla první pracovní den. Kolegové ajťáci jsou docela mlčenlivý, což mi na Španělé moc nesedí, ale asi je to tím povoláním 😊 Šéf první den nebyl v práci, a tak mě zaučovala jeho mladá asistentka a grafička. Je to milá holčina, která je na rozdíl od kluků ukecaná 😊 K večeru jsem se zúčastnila mastermind skupiny digitálních nomádů ohledně krátkodobých splnění cílů a jak být v práci efektivnější. Líbí se mi tyto semináře, jelikož si lidé navzájem pomáhají a radí jeden druhému. Stanovila jsem si pouze menší cíle, typu: běhat, jíst méně bílého pečiva, dělat svou práci nejlíp jak můžu a nestresovat se 😊 Diskuzi na konci jsem bohužel musela ukončit dřív, jelikož jsem se měla sejít s Robertem Vlachem. Robert mi podepsal jeho knížku Na volné noze, která sklízí velký úspěch v Čechách. Už si tykáme a doufám, že se sejdeme zase.

Ve středu jsem po práci vyučovala po skypu a k večeru se zúčastnila akce Public Speaking neboli mluvení na veřejnosti. Já jsem z toho upřímně vždy měla strach a bylo na čase se ho pokusit zbavit. Bylo to zajímavé a zábavné. Chvílema stresující, ale poučné. Zjistila jsem své slabé stránky, na kterých chci zapracovat. Také se v poslední době snažím dělat co častěji dobré skutky. Ten večer jsem se vracela domu veselá, ale když jsem viděla před obchodem staršího dědečka žebrat, tak mě smích přešel. Peníze jsem mu dávat nechtěla. Místo toho jsem se ho zeptala, co by si dal k večeři a on odpověděl: „Jamón Serrano“. Nedalo mi to a koupila jsem mu šunku, kterou si přál, a k tomu teplou bagetku. Jeho úsměv byl k nezaplacení! 😊

Ve čtvrtek jsem po práci zase vyučovala po skypu a plánovala, že si večer zaběhám. Kamarádi, které jsem poznala ve středu večer, mě pozvali na Tapas večer, který se zde tradičně odehrává ve čtvrtek od 21-23.  Všechny bary v historickém centru jsou plné lidí a pití, ke kterému zdarma dostanete i tapas, je velmi levné. Sangrie pouze za 2 eura. 😊

Sobotu jsem měla velmi akční. S kamarády jsme si pronajali auto a jeli zkoumat ostrov. První zastávka byl Mirador (vyhlídka) del Pico de las Nieves. Nachází se v samém středu ostrova a je umístěna na nejvyšší hoře ostrova, ve výšce 1949 metrů. Bylo krásně vidět na Pico del Teide, nejvyšší horu Španělska, která se nachází na ostrově Tenerife, 3718 metrů.

Popojeli jsme autem dál a vydali se na pěší túru, abychom viděli Roque Nublo – jedna z největších světových přírodních rokli. Cesta nám zabrala něco málo přes půl hodiny, ale rozhodli jsme se, že si tam dáme oběd a užijeme si výhled na okolí. Měli jsme velké štěstí, že ten den bylo vedro a jasno, tudíž se dalo krásně vidět široko daleko 😊 Klid, ticho a krásná příroda.

Odpoledne jsme se zastavili i na pár jiných míst a zakončili jsem to koupáním a opalováním na pláži. Ačkoliv jsme všichni už k večeru byli unavení, cestou domu jsme si v autě zpívali a smáli. Bylo to hezké zakončení dne.

V neděli jsem musela ráno učit po skypu a poté odpočívala. Dnes jsem opravdu celý den byla domu a nechtělo se mi nikam. Cítím velkou únavu a potřebu spát. Po obědě jsem si dala siestu, ale únava mě dál zmáhala. Můj cíl dnes běhat jsem odložila na jiný den. :/ Těším se na pořádný odpočinek, abych v příštím týdnu měla více síly a mohla se zúčastnit akcí, které plánuji.

Doufám, že jste také měli super týden. Klidně mi napište na info@clevermarketing.cz jak jste se měli a co jste zajímavého podnikli 😊

Saludos

Váš košík